A Szent Ignác Jezsuita Szakkollégiumot 1990-ben alapították, célja a társadalmi problémákra érzékeny értelmiség képzése. A közösségét olyan diákok alkotják, akik az átlagos egyetemi hallgatóknál többet szeretnének elérni egyetemi éveik alatt, majd pedig tanulmányaik után is. Nagy hangsúlyt helyezünk diákjaink emberi és szakmai fejlődésére is: igyekszünk tagjainknak megteremteni a (nemzetközi viszonylatban is) magas szakmai színvonal eléréséhez megfelelő környezetet. Intézményünk a következő alappillérekre épül: lelkiség, szakmaiság, közösség és társadalmi felelősségvállalás.

Fő erősségünk multidiszciplinaritásunkban rejlik, ennek köszönhetően különböző területeken jelen vagyunk, megvalósítva intézményünkön belül a szakterületek közötti kommunikációt és együttműködést. A kollégium része a jezsuita kollégiumi hálózatnak, melynek 4 további intézmény is tagja, köztük a marosvásárhelyi és a leuveni kollégium is.

Szakkollégiumunkat magánszemélyek, valamint vállalatok, szervezetek egyaránt támogathatják. Partnereink számára lehetőséget nyújtunk, hogy megismerjék kiemelkedő képességű diákjainkat, számos együttműködési lehetőség közül a legjobbat kiválasztva, akár egyedi igényekre is szabva, többek között szakmai előadások, workshopok, tréningek, valamint akár business projektek keretében is.

 

Támogatható területek

 

  • Épületfenntartás: 2011-ben költöztünk be a Horánszky utca 18-as épületbe, melynek fenntartása és karbantartása hatalmas terhet ró az intézményre. Nem csak az amortizációból fakadó eszközök lecserélésében, de az egyéb, havi szintű fenntartási költségekben is örömmel fogadunk bármilyen segítséget.
  • Ösztöndíj Alap támogatása: Intézményünk szociálisan rászoruló és tanulmányaiban kiemelkedő hallgatóit igyekszik ösztöndíjjal segíteni, melyet az intézményt fenntartó alapítványon, a Jézus Társasága Alapítványon keresztül osztunk ki.
  • Esemény támogatás: A tanév során különböző állandó, évente ismétlődő eseményeink is vannak, melyre minden évben keresünk támogatókat. Ilyen például a tavaszi szimpóziumunk, melynek témája évről évre változik, a kollégiumi hétvégéink, díszvacsoránk, nyári táborunk és jótékonysági estünk, melyet 2 éve rendezünk.
  • Rekrutációs tevékenységünk: Ennek keretében minden évben több mint 30 iskolát meglátogatnak kollégistáink, melynek során nem csak intézményünket népszerűsítik, hanem a felvételi rendszerről is tájékoztatást nyújtanak a diákok számára, segítve őket abban, hogy tudatosan választhassanak felsőoktatási intézményt.

 

Együttműködési lehetőségek:

Hírlevél: Hírlevelünkön keresztül lehetőséget biztosítunk arra, hogy diákjaink megismerjék a partnereink kínálta karrierlehetőségeket, versenyeket, rendezvényeket. Feliratkozás a hírlevélre.

Online felületeken való megjelenés: Kollégiumunk támogatóink számára állandó megjelenést biztosít honlapjának támogatói füle alatt, illetve a kollégium social media felületein is biztosíthatjuk a megjelenést.

Szakértői megjelenés: partnerintézményeink szakértői számára lehetőség van arra, hogy a rendezvényeink szakmai résztvevői legyenek, előadást, illetve workshopot tartsanak. Ezzel egyrészt megszólíthatják azokat a tehetségeket, akik az intézmény potenciális új kollégái lehetnek, másrészt alkalmuk adódik bemutatni és ismertebbé tenni a vállalatot az érdeklődők számára. A kollégium minden tavasszal szervez egy szimpóziumot, mely nyitott minden érdeklődő számára. Ezenkívül középiskolások számára is szervez egy komplex tanulmányi versenyt, melynek döntője szóbeli megmérettetés – itt lehetőséget biztosítunk támogatóinknak arra, hogy a szakmai zsűrizésben részt vegyenek.

Előadások szervezése: a támogatótól érkező előadókat – előzetes egyeztetések alapján – szeretettel várjuk szakmai előadások megtartására akár az egyetemen, akár szűk körben belső kollégistáink részvételével is.

Projektek támogatása: lehetőséget biztosítunk továbbá megjelenésre a hallgatóink által szervezett rendezvényeken, projekteken, amik félévente változnak. A Gyökerek-tábor is egy ilyen projektből indult ki, mely komoly elismerést is kapott: 2010-ben Junior Príma-díjat nyert. Jelenleg például egy Modern falvak projekt fut, melynek célja, hogy Nagykörű példáján keresztül bemutassuk, milyen problémákkal küzdenek Magyarország azon polgárai, akik elmaradottabb országrészek kisebb településein élnek, és hogy milyen kritikus élethelyzetekben kell döntéseket hozniuk.  Mindezzel szeretnénk felhívni a figyelmet a vidéki települések lemaradását, lecsúszását elősegítő tényezőkre és megmutatni, mely pontokon lehet (és kell) beavatkozni, amennyiben a további negatív tendenciákat szeretnénk megállítani.

Adókedvezmény biztosítása: Támogatásokkal, adományokkal – amelyek történhetnek pénzbeli segítségnyújtással, tárgyi eszközök adományozásával vagy szolgáltatások nyújtásával – a támogató felek társasági adókedvezményre is jogosultak. A vállalkozás társasági adóalapját csökkenti a Jézus Társasága Alapítvány közhasznú tevékenységének (tehetséges diákok, közösségépítés különösen a határon túli magyar diákokkal) támogatására fordított adomány összegének (vagy eszköz, illetve szolgáltatás esetén annak értékének) 20 százaléka, tartós adományozási szerződés esetén az érték 40 százaléka. Tartós adományozásra akkor van lehetőség, ha a vállalkozása és az Alapítványunk között írásbeli szerződés jön létre. A szerződés magában foglalja egyrészről, hogy a vállalat pénzbeli támogatást nyújt az Alapítvány valamely közhasznú tevékenységére. Másrészről, a vállalkozás kötelezettséget vállal arra, hogy a szerződéskötés évében és az azt követő legalább három évben, évente legalább egy alkalommal – azonos vagy növekvő összegben – ellenszolgáltatás nélkül biztosítja az adományt az Alapítvány számára. Alapítványunk támogatóinknak az adóalap megállapítása céljából igazolást állít ki, így az adomány összege elismert költségnek számít az adóalapnál, azaz nem kell azzal megnövelni az adózás előtti eredményt, és a törvény által biztosított mértékű adókedvezmény is lemondható a társasági adó alapjából.

Ha szívesen támogatna minket valamilyen formában, lépjen kapcsolatba velünk!

Ösztöndíj Alap – diákjaink tanulmányainak támogatására:
JTA Szent Ignác Jezsuita Szakkollégium (alapítványi) – 11100104-92104910-12000007 –

Fejlesztési Alap – az épület fenntartásának támogatására:
JTA Szent Ignác Jezsuita Szakkollégium (alapítványi) – 11100104-18064333-16000009 –

JTA adószáma – 18064333-2-42

Szent Ignác Jezsuita Szakkollégium – 11100104-92104910-10000001
IBAN számlaszám: HU61-1110-0104-9210-4910-1200-0007, SWIFT kód: CIBHHUHB (CIB BANK LTD.)

Köszönettel,
A Szent Ignác Jezsuita Szakkollégium diákjai

A 2022-es Díszest meghívója:

Meghívó